fbpx

Odmrażanie branży eventowej – podsumowanie konferencji prasowej rządu

27 maja rząd ogłosił przejście do IV etapu znoszenia ograniczeń wywołanych epidemią koronawirusa. Przypomnijmy, do niedawna perspektywiczna i szybko rosnąca w Polsce branża eventowa w ciągu kilku dni straciła praktycznie wszystkie źródła przychodów.

Rząd ponownie dopuszcza możliwość zgromadzeń – do 150 osób. Obowiązkowe pozostają zasłanianie nosa i ust lub utrzymywanie dystansu minimum 2 metrów.

Od przyszłej soboty możliwa jest organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. Minister kultury mówi, że koncerty plenerowe do 150 osób również będą mogły się odbywać.

Sama branża targowa w Polsce to około 500 firm realizujących wydarzenia wystawiennicze (m.in. zabudowa stoisk, usługi AV oraz catering). Natomiast wartość całej branży MICE szacowana jest na 3 mld zł, stanowi ona minimum 1 procent krajowego PKB.

Branża eventowa w Polsce nie przetrwa bez pomocy a natychmiastowe odmrażanie wydarzeń jest niezbędnym minimum do częściowego powrotu do rzeczywistości.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje dot. wydarzeń w dobie pandemii COVID-19.