fbpx

Ponownie spotkamy się na targach, wystawach i wydarzeniach biznesowych.

Po ponad dwóch miesiącach całkowitego zamrożenia branży eventowej, organizacja targów jest ponownie możliwa. 30 maja 2020r. na rządowej stronie www.dziennikustaw.gov.pl pojawiły się szczegółowe informacje na jakich zasadach mogą odbywać się imprezy typu targi, wystawy, konferencje i inne wydarzenia biznesowe.

Rozporządzenie Rady Ministrów dopuszcza organizację eventów pod warunkiem, że w miejscu odbywania się imprezy będzie znajdowała się nie więcej niż 1 osoba na 4m kwadratowe powierzchni. W przypadku wykładów, prezentacji i innych wydarzeń z miejscami siedzącymi tylko połowa miejsc może być dostępna dla publiczności.

Zielone światło na organizację wydarzeń biznesowych jest bardzo dobrą wiadomością dla organizatorów eventów. Stopniowe odmrażanie imprez to absolutne minimum konieczne do przetrwania branży eventowej w Polsce. Kilka dni temu rząd ogłosił przejście do IV etapu znoszenia ograniczeń wywołanych epidemią koronawirusa. Powstała możliwość zgromadzeń, do 150 osób. Natomiast minister kultury przekazał, że koncerty plenerowe do 150 osób również będą mogły się odbywać. Dzisiaj okazuje się, że powrót (przynajmniej częściowy) do rzeczywistości będzie możliwy szybciej, niż do tej pory zakładano.Przypomnijmy – wiadomości z pierwszej połowy marca nie dawały nadziei na szybki powrót wydarzeń do przestrzeni publicznej:

“Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych” mówił Premier Mateusz Morawiecki, 10 marca na konferencji prasowej po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Zakaz dotyczy wszystkich imprez sportowych i artystycznych, na które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób.

Następnie 24 marca, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce kolejnych ograniczeń dotyczących zgromadzeń. Wprowadzenie zakazu dotyczyło wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez do 500 osób.